Röviden a légzés óra célja: visszaállítsuk és természetessé tegyük a mindennapok során, minden pillanatban a helyes és egészséges légzést. Ez azt jelenti, hogy főleg hasba lélegzünk, a belégzéseink és kilégzéseink száma percenként 5 – 5 db, vagy kevesebb.
Hosszabban: ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor elkezdünk valamilyen edzést, testmozgást. Hetente párszor pontos technikák megtanulása után a testet valamilyen, az átlagosnál nagyobb terhelésnek tesszük ki.
Ehhez a testünk alkalmazkodik, a fizikai kapacitásunk növekszik, az egészségünk javul, ami elkezd kihatni a hétköznapokra is. Ha rendszeresen végzel testmozgást, észre fogod venni, hogy egy átlagos napon, és úgy összességében a hétköznapokban lendületesebb vagy, az egészséged javul.
Ugyan ez történik a légzéssel is. Heti 3-4 alkalommal, napi 10 percben gyakorolsz, speciális technikával, az átlagostól eltérő módon. Ezeknek a gyakorlásoknak köszönhetően az általános légzésed is javulni fog, és egy szokásos napon is, egyre inkább közelítesz a helyes légzésmódhoz.
Néhány hét elteltével pedig csak azt veszed észre, hogy jobban érzed magad, fókuszáltabb vagy és jobb a kedved. A vérnyomás és pulzus elkezd beállni egy ideálisabb tartományba, és a stressz kevésbé hat rád. Több lesz az energiád és még az emésztési funkciók is jobban működnek.
Hogy mitől van ez így, és a légzés miként hat az egész szervezetünkre egy jó nagy téma. Ennek megismeréséről szól a Légzés tanfolyamunk, amiben nagyon részletesen de érthető módon megtanuljuk ennek fizikai és biológiai hatásait, és persze rengeteget gyakorlunk.
Leave a Reply